Pizza cu ciuperci
15:28, sâmbătă, 14 martie, 2015 | Cuvinte-cheie: pizza cu ciuperci

Ingrediente: un blat de pizza, ulei, bulion de ardei, 100 de grame de masline fara samburi, 500 de grame de ciuperci, doua cepe potrivite, un morcov, o bucatica de telina, sare si piper.
Preparare: Curata ceapa si pune-o la calit in putin ulei. Adauga ciupercile curatate si taiate bucatele. Adauga morcovul si telina date prin razatoarea fina. Lasa totul sa se caleasca si sa scada bine. Adauga sare si piper.
Pune foaia de pizza in tava, unge-o bine cu pasta de ardei (poti folosi si bulion amestecat cu putin mustar, un pic de zahar, sare si piper). Intinde tocanita de ciuperci si presara din belsug masline. Introdu pizza in cuptor, la foc potrivit, 30-40 de minute.

Liturghie arhierească în parohia „Sf. M. Mc. Gheorghe” din s. Ceadîr, r. Leova
Sfânta Liturghie în ziua prăznuirii Intrării în Biserică a Maicii Domnului, la Catedrala mitropolitană din Chișinău
Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu Premierul Alexandru Munteanu
Ieromonahul ADRIAN (Adrian Teodorescu), a fost oprit de a oficia cele sfinte
Preoții circumscripției Telenești s-au reunit în comuniune liturgică, marcând începutul Postului Nașterii Domnului
Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Duminica a XXV-a după Cincizecime, la Catedrala mitropolitană din Chișinău
Apel de ajutor pentru continuarea lucrărilor la biserica „Sf. M. Mc. Dimitrie” de pe lângă IMSP INN „Diomid Gherman” din Chișinău